Dziś: 13 Grudzień 2019    |    Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz

Radosny czas w Świetlicy "U Józefa"

Grudzień.... To dla każdego wspaniały miesiąc radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej CARITAS "U Józefa" w Kielcach był to czas równie przyjemny i emocjonujący z wielu powodów.

Tegoroczne roratnie msze dla dzieci w naszej parafii p.w. św. Józefa Robotnika w Kielcach odbywały się popołudniami. Dzięki temu dla naszych podopiecznych otworzyła się możliwość uczestnictwa w nich. Na każde roraty dzieci zabierały własnoręcznie wykonane na świetlicy lampiony. Ciekawym wydarzeniem tego miesiąca była wizyta w kieleckim Hospicjum, gdzie razem z pacjentami wspólnie dekorowaliśmy upieczone wcześniej na świetlicy pierniki. Dzieci bardzo wczuły się w role cukierników, tym bardziej, że ciasteczka miały zostać sprzedane na kiermaszu wspierającym funkcjonowanie Hospicjum im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Każdy z uczestników warsztatów oddał część swojego serca i radości, aby te ciasteczka były wyjątkowe.

Ale grudzień to przecież najbardziej wyczekiwany przez dzieci miesiąc również z innych powodów. Głównie z powodu pewnego miłego grubaska. I tym razem nas nie zawiódł.... Wszyscy podekscytowani, że to już dziś, nie mogli wysiedzieć na miejscu. Pilnowali wszystkich okien, drzwi, a nawet kominek był pod czujnym okiem naszych milusińskich. Zatem kiedy wyczekiwany św. Mikołaj dotarł już w skromne progi naszej świetlicy szczęścia nie było końca i każdy chciał być przy nim pierwszy. Wszyscy obdarowani bardzo długo rozpakowywali swoje prezenty, a uśmiechy nie schodziły z ich twarzy. Kolejnym radosnym wydarzeniem, była świetlicowa wigilia, której każdy niecierpliwie wyczekiwał. Dzieci przygotowały jasełka, zaśpiewały kolędy, a zwieńczeniem kolacji były prezenty dla przybyłych gości, które nasze dzieci wcześniej same własnoręcznie wykonały.

Grudniowe przeżycia zwieńczyła Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Kalety w kościele św. Jana Pawła II w Kielcach dla Parafialnych Zespołów Caritas. Odbyła się ona 30 grudnia 2018 roku. Nasza świetlica miała zaszczyt uczestniczyć we wspólnym kolędowaniu, a na zakończenie przedstawić swoją inscenizację opowieści Narodzenia Pana.

Rok pełen pasjonujących wydarzeń, ciekawych spotkań i atrakcyjnych wyjazdów zakończył się dla naszej świetlicy pomyślnie, przez co stał się zapowiedzią do kolejnego, mamy nadzieję, równie bogatego w interesujące wydarzenia czasu. Napełnił nas wiarą, optymizmem i dał siłę do tworzenia następnych wartościowych dni.

  Małgorzata Augustyn

                                                                                                                                                                                          

PLACÓWKI MEDYCZNE

Usługi medyczne Caritas Diecezji Kieleckiej.

Przejdź dalej ...

ŻŁOBEK "MAŁE ANIOŁKI"

Zapraszamy do naszego żłobka.

Przejdź dalej ...

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na działalność Caritas.

Przejdź dalej ...

LICZNIK ODWIEDZIN

© 2009-2019 by GPIUTMD

WSPIERAJĄ NAS:

 • agropole.gif
 • piekarnia-pod-telegrafem.png
 • nsk.jpg
 • cebule.jpg
 • perfopol.jpg
 • gardenco.jpg
 • bank.jpg
 • paradyz.jpg
 • spolem.jpg
 • furmanek.jpg
 • zeto.jpg
Free business joomla templates