JGLOBAL_ARTICLES


 

Wiosenne warsztaty w Świetlicy w Chmielniku

 

Świetlica środowiskowa w Chmielniku 21 marca 2018 roku tak powitała Pierwszy Dzień Wiosny.

zdrowo i kolorowo...

 

Dzięki projektowi ,,ŻÓŁTY TALERZ” dzieci i młodzież z naszej świetlicy skorzystała z prelekcji o zdrowym żywieniu. Przeprowadziła ją pani Iwona Francuz - mama Wiktorii ,która uczęszcza do naszej świetlicy.

Podczas spotkania zostały poruszone przede wszystkim aspekty związane z problemami żywieniowymi prowadzącymi do nadwagi i otyłości. Pani Iwona podkreśliła rolę przygotowanego w prawidłowy sposób śniadania i drugiego śniadania, zjadanego najczęściej w szkole oraz przypomniała zasady zdrowego odżywiania. Motywowała do regularnej aktywności fizycznej.

Wiemy, jak ważne jest utrzymanie zbilansowanej diety. Oto łatwe do zapamiętania zasady, które sprawią, że nasze ciało będzie zdrowe:


ZACZNIJ OD ZDROWEGO ŚNIADANIA

Zjedzenie codziennie zdrowego, pożywnego śniadania to podstawa. Dlaczego? To doskonały rozruch dla metabolizmu, a dla Ciebie energia na resztę dnia. Jeśli przyjdziesz do szkoły z pustym brzuchem, to trudniej Ci będzie się skoncentrować i bardziej prawdopodobne, że będziesz się zajadał przekąskami. Owoce, owsianka i jogurt naturalny to dobre wybory na śniadanie.


ODPOWIEDNIE PROPORCJE NA TALERZU

Jeśli chodzi o to, co masz na talerzu, to aby się upewnić, że jest to zbilansowany posiłek, sprawdź, czy jego połowa to sałatka lub warzywa niezawierające skrobi. Uwierz w liście! Ciemnozielone warzywa liściaste, takie jak szpinak, jarmuż, kapusta czy cykoria, są nie tylko smaczne, ale też zawierają błonnik i karotenoidy (antyoksydanty). 25% Twojego posiłku powinno stanowić chude mięso, takie jak kurczak bez skóry czy indyk. Kolejne 25% posiłku powinno dostarczać węglowodanów - najlepsze są pełne ziarna o niskim indeksie glikemicznym (bataty, soczewica, ciecierzyca itd.).


PIJ WODĘ

Często mylimy głód z pragnieniem. Niewielu z nas pije wystarczająco dużo wody, więc pamiętaj, by zawsze mieć butelkę wody w plecaku i staraj się regularnie popijać kilka łyków przez cały dzień. By zapewnić swojemu organizmowi odpowiednią ilość wody, najlepiej po prostu uczynić z jej picia codzienny nawyk.

Jeśli będziesz stosować się do powyższych złotych zasad zdrowego żywienia, Twoje ciało będzie zdrowsze, pełne energii i radosci.

Dziękujemy Pani Iwonie Francuz za cenne informacje jakie przekazała dzieciom o zdrowym odżywianiu.

 

Free business joomla templates