Dziś: 26 Kwiecień 2017    |    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Wspólnie z Telewizją Polską rozpalaliśmy płomień miłosierdzia

Dużym powodzeniem cieszył się Kiermasz Miłosierdzia, który odbył się w niedzielę 18 grudnia na placu Najświętszej Maryi Panny w Kielcach. Wydarzenie zorganizowane zostało przez kielecką Caritas wspólnie z TVP3 Kielce w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Pomaga”. Głównym celem kiermaszu była promocja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a także innych dzieł miłosierdzia realizowanych przez Caritas. Nie zawiedli kielczanie, którzy tłumnie odwiedzali stoiska i nabywali wigilijne świece. Dla uczestników przygotowano wiele ciekawych atrakcji. Do dużych świec dołączone były kupony, za które można było bezpłatnie wylosować cenne nagrody. Swoje stoiska miały także placówki Caritas, gdzie można było nabyć ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez osoby niepełnosprawne i dzieci. Uczniowie z kieleckiego Gastronomika gotowali barszcz i pierogi i częstowali nimi odwiedzających kiermasz., a zespół ludowy z Marzysza uczył wykonywania ozdób świątecznych i opowiadał o tradycjach świętokrzyskich związanych z Bożym Narodzeniem. Wydarzenie rejestrowane było przez TVP Kielce i miało 10 wejść „na żywo” na antenę ogólnopolską TVP 1 i TVP Info. Relacje z placu NMP w Kielcach prowadzili znani prezenterzy Przemysław Babiarz i Elżbieta Dziewięcka- Mąkosa. Rozmawiali oni o idei pomagania ze znamienitymi gośćmi. Byli wśród nich biskupi kieleccy Jan Piotrowski i Marian Florczyk, prezydent Kielc Wojciech Lubawski, siatkarze Effectora Kielce i reprezentanci Polski w piłce ręcznej z Michałem Jureckim na czele. Odwiedziły nas znane kieleckie pięcioraczki z rodzicami, byli biegacze ze światełkiem do nieba, wolontariusze Szlachetnej Paczki i Światowych Dni Młodzieży. Mogliśmy się przekonać jak wiele dobra dokonuje się w naszej diecezji dzięki wielkiej wrażliwości serc tak wielu osób. Ciekawie też było na scenie, gdzie z repertuarem kolęd i pastorałek prezentowali się soliści i zespoły. Występowali m.in.  Józefowe Kwiatki, Magnificat z Chmielnika, zespół ludowy Skorkowianki, schola młodzieżowa z parafii katedralnej, dzieci ze świetlic środowiskowych Caritas i MDK w Kielcach oraz mali bębniarze z Włoszczowy.  Całość imprezy wspaniale animował wodzirej Marcin Brodziński, który prowadził zabawy i tańce integracyjne. Na zakończenie był tort dzielony wśród uczestników.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie Kiermaszu Miłosierdzia: pracownikom TVP Kielce, przybyłym gościom, wokalistom, Rycerzom Kolumba z Chmielnika, proboszczowi Bazyliki Katedralnej, dzieciom z Ogniska Wychowawczego w Jędrzejowie, podopiecznym świetlic środowiskowych, wolontariuszom i pracownikom Caritas. Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich odwiedzających kiermasz, a zwłaszcza do nabywających świece WDPD. Rozprowadziliśmy w czasie trwania imprezy ponad tysiąc świec, a uwzględniając parafie, w tym dniu ok. 2,5 tys. świec znalazło nabywców. Mamy nadzieję, że wspólnie rozpalony płomień miłosierdzia ogrzeje serca tak wielu dzieci czekających na nasze wsparcie.

Ks. Krzysztof Banasik

PLACÓWKI MEDYCZNE

Usługi medyczne Caritas Diecezji Kieleckiej.

Przejdź dalej ...

 

WTZ - PIASEK WIELKI

Placówka pobytu dziennego przeznaczona dla osób niepełnosprawnych ze wskazaniem do terapii zajęciowej.

Przejdź dalej ...

 

WOLONTARIAT

Zapraszamy na nową stronę Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Przejdź dalej ...

 

POMOC ŻYWNOŚCIOWA

Caritas Polska po raz kolejny jako jedna z czterech organizacji pozarządowych będzie realizowała Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

Przejdź dalej ...

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na działalność Caritas.

Przejdź dalej ...

 

PROGRAM "SKRZYDŁA"

Program polegajacy na systematycznym materialnym wsparciu uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.

Przejdź dalej ...

 

Wspieraj dzieła miłosierdzia Caritas Diecezji Kieleckiej podczas codziennych zakupów przez internet !    Dziękujemy.

Od 21-05-2010 r. nieprzerwanie uczestniczymy w programie Rzetelna Firma i udostępniamy szereg informacji świadczących o naszej wiarygodności.

Program wsparcia żywienia dzieci

Gościmy:

We have 39 guests and no members online

WSPIERAJĄ NAS:

 • nsk.jpg
 • cebule.JPG
 • furmanek.jpg
 • zeto.jpg
 • paradyz.jpg
 • perfopol.jpg
 • zielen.jpg
 • gardenco.jpg
 • biedronka.jpg
 • piekarnia-pod-telegrafem.png
 • agropole.gif
 • spolem.jpg
JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com