Dziś: 27 Styczeń 2020    |    Imieniny: Angela, Jan, Przybysław

   

Wigilia Caritas - zastawiony stół dla ubogich

W dniach 23-24 grudnia w 28 miastach – m.in. w Lublinie, Siedlcach, Krakowie, Poznaniu, Gliwicach, Warszawie i Kielcach, przy stole nakrytym białym obrusem, spotkają się podopieczni Caritas. Jak co roku w Wigilii Caritas weźmie udział ponad 10 000 osób, starszych, samotnych i bezdomnych. Dla wielu z nich będzie to jedyna szansa na wspólny, ciepły posiłek wigilijny. W przygotowanie potraw i organizację spotkań będzie zaangażowanych ok. 2 000 wolontariuszy oraz wielu lokalnych restauratorów. Akcję wspiera ogólnopolska sieć hal handlowych Selgros Cash&Carry.

– Wigilia to wyjątkowy czas, podniosły i radosny zarazem. Na przyjście Zbawiciela każdy z nas chce oczekiwać z bliskimi, w atmosferze miłości, serdeczności. Niestety, nie każdy ma taką możliwość. Po to, aby nikt nie pozostał w tych dniach sam, organizujemy Wigilię Caritas – mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.– Te spotkania, organizowane w różnych miejscach – w szkołach, świetlicach, stołówkach, czasem w eleganckich salach, na rynkach miast – stały się tradycją. Mają swój bardzo konkretny wymiar, bo wciąż gdzieś wokół nas są ludzie, którzy nie mogą sobie pozwolić na przygotowanie wigilijnego posiłku. Ważne jest jednak także coś, co podkreślają uczestnicy wielu Wigilii Caritas, zarówno osoby samotne, jak i pomagający im wolontariusze. Bo nie chodzi przecież tylko o sam posiłek, ważna jest ta świąteczna atmosfera, na którą składa się poczucie wspólnoty i odświętny charakter spotkania – ten biały obrus, opłatek, kolędy, szopka czy choinka – dodaje ks. Iżycki.

W ramach partnerstwa, Selgros Cash&Carry przekaże bezpłatnie diecezjalnym Caritas –organizatorom Wigilii – niezbędne produkty spożywcze do przygotowania wieczerzy wigilijnej o łącznej wadze 38 ton, w tym ponad 3 tony tradycyjnego  karpia, ponad 1,5 tony śledzia, tyle samo kapusty kiszonej,  3,5 tys. litrów koncentratu barszczu oraz 22,5 tys. litrów napojów.. Do organizatorów z poszczególnych diecezji i archidiecezji trafią także m.in. naczynia, sztućce i opakowania oraz okolicznościowe torby na prezenty.

W Kielcach Wigilia Caritasodbędzie się 24 grudnia o godz. 11.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Do wspólnego stołu zasiądą osoby bezdomne, ubogie, opuszczone z Kielc i okolic, zaproszone przez Caritas Diecezji Kieleckiej i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach. Uczestnicy Wigilii Caritas będą się modlić i biesiadować przy wspólnym stole wraz z biskupami Janem Piotrowskim, Marianem Florczykiem i Andrzejem Kaletą. Głównym punktem wigilijnego spotkania będzie modlitwa, śpiewanie kolęd i dzielenie się opłatkiem. Przewidujemy udział ok. 500 osób na Wigilii w Kielcach. Uczestnicy wydarzenia otrzymają również paczki z żywnością z produktów pochodzących ze zbiórki żywności i zakupionych przez Caritas oraz przekazanych przez Kielecki Bank Żywności i Piekarnię "Pod Telegrafem" w Kielcach.

PLACÓWKI MEDYCZNE

Usługi medyczne Caritas Diecezji Kieleckiej.

Przejdź dalej ...

ŻŁOBEK "MAŁE ANIOŁKI"

Zapraszamy do naszego żłobka.

Przejdź dalej ...

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na działalność Caritas.

Przejdź dalej ...

LICZNIK ODWIEDZIN

© 2009-2020 by GPIUTMD

WSPIERAJĄ NAS:

 • piekarnia-pod-telegrafem.png
 • spolem.jpg
 • gardenco.jpg
 • bank.jpg
 • nsk.jpg
 • agropole.gif
 • perfopol.jpg
 • paradyz.jpg
 • zeto.jpg
 • furmanek.jpg
 • cebule.jpg
Free business joomla templates