Dziś: 6 Czerwiec 2020    |    Imieniny: Dominika, Laura, Norbert

   

Dziękowaliśmy Bogu i ludziom za 30 lat Caritas

Dnia 28 listopada 2019 r. odbyły się uroczystości jubileuszowe 30 – lecia Caritas Diecezji Kieleckiej. W Bazylice Katedralnej w Kielcach sprawowana była dziękczynna Msza św., której przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski wraz z biskupami pomocniczymi Marianem Florczykiem i Andrzejem Kaletą. Eucharystię koncelebrowali licznie przybyli księża: dyrektorzy Caritas Kieleckiej, Caritas Polska, Caritas sąsiednich diecezji, księża posługujący w różnych instytucjach diecezjalnych, księża dziekani i proboszczowie. Na wspólnej modlitwie zgromadzili się pracownicy i podopieczni placówek Caritas Kieleckiej, wolontariusze Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas, a także  przedstawiciele władz samorządowych i współpracownicy.  W homilii bp Jan zachęcał, by czas naszej wdzięczności Caritas, rodził nadzieję, że nie ustaniemy w czynieniu dobra, bowiem prawdziwa Caritas nigdy się nie zniechęca, ani nie się męczy, ma wiele serc i wiele rąk w osobach ludzi dobrej woli, etatowych pracowników i w tysiącach wolontariuszy.

Po modlitwie w katedrze uczestnicy uroczystości jubileuszowych udali do Wojewódzkiego Domu Kultury na okolicznościową galę. Ks. dr Tomasz Gocel opowiedział o pięknych kartach działalności Caritas na ziemi kieleckiej w trudnych latach międzywojennych, podczas okupacji i po wojnie, aż do likwidacji Caritas przez władze komunistyczne w 1950 r. Z kolei ks. dyrektor dr Stanisław Słowik przybliżył proces odradzania diecezjalnej Caritas po 1989 r. i tworzenia szerokiej struktury pomocy bliźniemu. Czujemy radość i poczucie satysfakcji, ale również wdzięczność dla wolontariuszy i sponsorów. To co za nami, jest pewnym dorobkiem, ale widzimy, co przed nami. Zachęcamy więc wszystkich do dalszego działania – mówił ks. Słowik.

W trakcie gali przyznano medale biskupa kieleckiego „Beati Misericordes” za szczególne osiągnięcia w pracy charytatywnej. Otrzymało je czworo długoletnich pracowników Caritas: p. Stanisława Rusek z Zespołu Placówek Caritas w Miechowie, p. Teresa Habryń z Domu Opieki w Charsznicy, p. Józefa Stanisława Cichoń – lekarz ginekolog z Przychodni w Kielcach i Włoszczowie, pomagająca również kobietom w Domu Samotnej Matki w Wiernej Rzece oraz p. Witold Krawczyk – kierownik Domu Pomocy Społecznej w Ratajach Słupskich. Wręczono także okolicznościowe statuetki w podziękowaniu za wieloletnią współpracę w pomocy potrzebującym. Otrzymali je przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządy różnego szczebla, instytucje i media regionalne. W ciepłych słowach o dokonaniach Caritas Kieleckiej wypowiadali się zaproszeni goście, m.in. Krzysztof Słoń - senator RP, ks. Krzysztof Sroka – z-ca dyrektora Caritas Polska, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, Andrzej Pruś – przewodniczący Sejmiku i Renata Janik - wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Danuta Papaj – wiceprezydent Kielc. Wiele podziękowań popłynęło od starostów, burmistrzów i wójtów z województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. Galę uświetniły występy utalentowanych wolontariuszy i podopiecznych naszych placówek m.in. z Mniowa, Miechowa i Proszowic. Na zakończenie uczestnicy jubileuszu udali się na poczęstunek przygotowany solidarnie przez placówki Caritas. Można też było otrzymać okolicznościową publikację przygotowaną z okazji 30 – lecia.

Dziękujemy za liczny udział w uroczystościach jubileuszowych: Księżom Biskupom, Kapłanom różnych funkcji i godności, Siostrom Zakonnym, Przedstawicielom administracji publicznej, Współpracownikom, Wolontariuszom, Darczyńcom, Pracownikom i Podopiecznym placówek Caritas Kieleckiej.

Słowa wdzięczności składamy Dyrekcji i Pracownikom Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach za użyczenie pięknych pomieszczeń WDK i pomoc w sprawnym przeprowadzeniu gali.

Niech dobry Bóg wynagrodzi Wszystkim, którzy przez 30 lat tworzyli i wspierali dzieło miłości bliźniego Caritas Diecezji Kieleckiej.

PLACÓWKI MEDYCZNE

Usługi medyczne Caritas Diecezji Kieleckiej.

Przejdź dalej ...

ŻŁOBEK "MAŁE ANIOŁKI"

Zapraszamy do naszego żłobka.

Przejdź dalej ...

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na działalność Caritas.

Przejdź dalej ...

LICZNIK ODWIEDZIN

© 2009-2020 by GPIUTMD

WSPIERAJĄ NAS:

 • spolem.jpg
 • bank.jpg
 • nsk.jpg
 • paradyz.jpg
 • cebule.jpg
 • piekarnia-pod-telegrafem.png
 • furmanek.jpg
 • gardenco.jpg
 • perfopol.jpg
 • agropole.gif
 • zeto.jpg
Free business joomla templates