Dziś: 26 Luty 2020    |    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

   

 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Podsumowanie pomocy żywnościowej w ramach Podprogramu 2018

 

Caritas Diecezji Kieleckiej  w czerwcu 2019 roku zakończyła realizację Podprogramu 2018 w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Pomoc żywnościową otrzymały osoby znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji, np. dotknięte ubóstwem, sieroctwem, bezdomnością, niepełnosprawnością, długotrwałą lub ciężką chorobą i uzyskujące dochód nieprzekraczający 1 402 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej i 1 056 zł w przypadku osoby w rodzinie. Beneficjenci otrzymali między innymi cukier, miód, mleko, ser, ryż, makaron, olej rzepakowy, powidła śliwkowe, koncentrat pomidorowy, pasztet, szynkę wieprzową, szynkę drobiową, kabanosy wieprzowe, fasolę białą, marchewkę z groszkiem oraz herbatniki.

 

W ramach realizacji Podprogramu 2018:

·         zaangażowanych było 21 Organizacji Partnerskich Lokalnych;

·         żywność odebrało 10 500 osób potrzebujących;

·         wydano osobom potrzebującym 518 762,40 kg ton żywności;

·         wydano osobom potrzebującym 47 646 paczek żywnościowych;

·         przeprowadzono w ramach działań towarzyszących 90 warsztatów dla 2122 uczestników.

 

Działania towarzyszące  realizowane przez Caritas prowadziły do nabycia przez uczestników umiejętności w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. Działania te były realizowane w formie szkoleń bądź warsztatów przekazujących niezbędną wiedzę z zakresu przygotowania posiłków, dietetyki oraz zdrowego odżywiania się, jak również sprawnego zarządzania budżetem domowym i zapobiegania marnowaniu żywności.

W okresie realizacji Podprogramu 2018 odbiorcy pomocy żywnościowej mieli możliwość uczestniczenia w działaniach towarzyszących nie finansowanych w ramach programu, realizowanych  przez placówki terenowe, stowarzyszenia, Caritas lub parafie. Przeprowadzono szereg działań na rzecz włączenia społecznego, w tym między innymi spotkania integracyjne, świąteczne, różnego typu warsztaty i zajęcia dla dzieci, dorosłych i seniorów oraz festyny rodzinne.

Caritas wspiera w ten sposób osoby i rodziny podlegające deprywacji materialnej, która polega na braku możliwości zaspokojenia potrzeb żywieniowych. Dlatego szczególną pomocą żywnościową podczas realizacji Podprogramu 2018 objęte były rodziny wielodzietne i dysfunkcyjne, które oczekiwały zwiększonej ilości produktów żywnościowych. Dostęp do programu  zapewniony był bez jakiejkolwiek dyskryminacji i z poszanowaniem godności osób uprawnionych do otrzymania tej pomocy.

 

PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020 
JEST WSPÓŁFINANSOWANY Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU POMOCY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM
          

    

PLACÓWKI MEDYCZNE

Usługi medyczne Caritas Diecezji Kieleckiej.

Przejdź dalej ...

ŻŁOBEK "MAŁE ANIOŁKI"

Zapraszamy do naszego żłobka.

Przejdź dalej ...

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na działalność Caritas.

Przejdź dalej ...

LICZNIK ODWIEDZIN

© 2009-2020 by GPIUTMD

WSPIERAJĄ NAS:

 • nsk.jpg
 • cebule.jpg
 • furmanek.jpg
 • piekarnia-pod-telegrafem.png
 • bank.jpg
 • zeto.jpg
 • spolem.jpg
 • agropole.gif
 • gardenco.jpg
 • paradyz.jpg
 • perfopol.jpg
Free business joomla templates