Dziś: 22 Luty 2018    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Inauguracja kolejnego sezonu akcji "Pola Nadziei"

Jak co roku, od kilku już lat Caritas Diecezji Kieleckiej inauguruje akcję Pola Nadziei. Celem nadrzędnym akcji jest propagowanie postaw otwartych na cierpienia drugiego człowieka, zachęcanie dzieci i młodzieży do angażowania się w pomoc dla ludzi cierpiących oraz edukacja dotycząca metod pracy z osobami nieuleczalnie chorymi.

czytaj całość ...Inauguracja Pól Nadziei

Po koloniach też jest fajnie

Wakacje spędzili opiekując się dziećmi na koloniach w nadmorskiej Pogorzelicy, Karpaczu, Skale i położonym niedaleko od Kielc Kaczynie. O kim mowa? Oczywiście o całej kadrze kolonijnej, która brała udział w Wakacyjnej Akcji Caritas 2013. Spotkanie odbyło się w dniach 21 - 22 września 2013 w Kaczynie.

czytaj całość ...Po koloniach też jest fajnie

Pod "Skrzydłami" Caritas

Nowy rok szkolny to czas powrotu do szkół tysięcy dzieci. Nie dla wszystkich jest czas radosny. Wiele rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej staje wobec problemu zakupu  kompletu podręczników, pomocy szkolnych czy potrzebnej odzieży. Do tego dochodzą koszty generowane przez dojazdy  do szkoły, wycieczki klasowe, czy korepetycje. Aby wyjść naprzeciw rodzicom borykającym się z tego rodzaju problemami Caritas Diecezji Kieleckiej rozpoczyna kolejną edycję programu „Skrzydła”.

czytaj całość ...Pod "Skrzydłami" Caritas

Wyprawki szkolne 2013/14

Koniec wakacji to doskonały czas na wspominanie wspaniałych przygód przeżytych podczas letnich miesięcy. Dla wielu rodzin to jednak czas wyjątkowo trudny. Do wydatków codziennego życia dochodzą bowiem te związane z wyprawieniem do szkoły i przedszkoli dzieci. Zakup najpotrzebniejszych przyborów szkolnych to często koszt przekraczający możliwości niejednej rodziny. Książki, zeszyty, piórniki, plecaki, kredki, ołówki, długopisy, farby, mazaki, bloki, kolorowe papiery, gumki, temperówki… lista zdaje się nie mieć końca. 

czytaj całość ...wyprawki szkolne

Opiekunowie Szkolnych Kół Caritas

Dnia 12 września 2013 roku w Centrum Integracji Społecznej w Kielcach odbyła się kolejna konferencja szkoleniowa dla opiekunów Szkolnych Kół Caritas. Przybyło na nią 30 nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z terenu Diecezji Kieleckiej. Szkolne Koła Caritas są to grupy wolontaryjne działające w placówkach oświatowych, koordynowane przez Caritas.

czytaj całość ...opiekunowie SKC

Strona 108 z 110

PLACÓWKI MEDYCZNE

Usługi medyczne Caritas Diecezji Kieleckiej.

Przejdź dalej ...

ŻŁOBEK "MAŁE ANIOŁKI"

Zapraszamy do naszego żłobka.

Przejdź dalej ...

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na działalność Caritas.

Przejdź dalej ...

Gościmy:

Odwiedza nas 120 gości oraz 0 użytkowników.

WSPIERAJĄ NAS:

 • spolem.jpg
 • perfopol.jpg
 • cebule.JPG
 • zeto.jpg
 • paradyz.jpg
 • bank.JPG
 • agropole.gif
 • gardenco.jpg
 • furmanek.jpg
 • nsk.jpg
 • piekarnia-pod-telegrafem.png
JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com